Michał Ziółko

radca prawny

Od lat interesuję się zagadnieniami prawnymi związanymi z rozwojem sieci szerokopasmowych i polskim rynkiem telekomunikacyjnym. Prowadzę kancelarię w Krakowie, obsługując małych i średnich przedsiębiorców, głównie z branży telekomunikacyjnej...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

O tym że zostanę prawnikiem wiedziałem już pod koniec szkoły podstawowej, po obejrzeniu kilku amerykańskich filmów prawniczych, w tym świetnego „Zaklinacz deszczu” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Wróżyli mi to też nauczyciele i rodzina, gdy wdawałem się z nimi w niekończące dyskusje i często kwestionowałem ich zdanie. I choć w późniejszych latach powstało kilka innych koncepcji na moją karierę zawodową, pozostałem przy tej pierwotnej – zostałem Radcą Prawnym.

Po drodze skończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i odbyłem aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. W marcu 2016 r. po ciężkim 4 dniowym boju zdając egzamin radcowski, uzyskałem uprawnienia do wykonywania zawodu ☺.

Dlaczego prawo telekomunikacyjne?

Od lat interesuję się zagadnieniami prawnymi związanymi z rozwojem sieci szerokopasmowych i polskim rynkiem telekomunikacyjnym. Od kilku lat, wcześniej jako aplikant radcowski, a od 2016 r. jako Radca Prawny zajmuję obsługą prawną operatorów telekomunikacyjnych. Zdążyłem poznać branżę i bolączki, z którymi zmagają się polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni. Od 2016 r. sam jestem przedsiębiorcą i prowadzę swoją kancelarię w Krakowie, co poniekąd zmieniło moje podejście do obsługi prawnej innych przedsiębiorców ☺.

Na co dzień ściśle współpracując z mec. Mikołajem Miścickim – prowadzimy w Krakowie swoje Kancelarie, obsługując małych i średnich przedsiębiorców w dużej mierze z branży telekomunikacyjnej, choć nie tylko. Oprócz tego współpracuję ze spółką będącą Generalnym Wykonawcą i podwykonawcą inwestycji budowlanych w sektorze mieszkaniowym, gdzie zajmuję się prowadzeniem procesu budowlanego od strony prawnej. Moje zainteresowania i praktyka zawodowa orbitują wokół prawa telekomunikacyjnego i budowlanego i często się uzupełniają.

W ramach relaksu lubię przeczytać dobrą książkę (ostatnio są to głównie książki Szczepana Twardocha) i obejrzeć dobry serial (polecam Black Mirror!). W wolnym czasie staram się jak najwięcej podróżować, często są to weekendowe wypady po Polsce i Europie, ale ostatnio coraz częściej zdarza mi się podróżować w dalsze zakątki globu. Uwielbiam dobrą kuchnię – jestem wielkim fanem wszelkiego rodzaju street-foodu, co często łączę z podróżami uprawiając turystykę kulinarną ☺.

Tyle o mnie, zapraszam Cię drogi czytelniku do śledzenia, komentowania i subskrybowania mojego bloga ☺

*****