Michał Ziółko

radca prawny

Od lat interesuję się zagadnieniami prawnymi związanymi z rozwojem sieci szerokopasmowych i polskim rynkiem telekomunikacyjnym. Prowadzę kancelarię w Krakowie, obsługując małych i średnich przedsiębiorców, głównie z branży telekomunikacyjnej...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Wzór wniosku do dysponentów nieruchomości

Michał Ziółko27 czerwca 2018Komentarze (0)

wzór wniosku

Drogi Operatorze, dziś postanowiłem zamieścić na blogu wzór wniosku kierowanego do dysponentów nieruchomości celem rozpoczęcia świadczenia usług telekomunikacyjnych w budynku. Dlaczego zdecydowałem się na umieszczenie takiego wzoru na blogu? Z co najmniej kilku powodów.

Przede wszystkim dobrze napisany wniosek zawierający właściwą argumentację pozwoli zaoszczędzić czas na późniejsze negocjacje i tłumaczenie dysponentowi nieruchomości zasad udzielania dostępu. Poza tym (w mojej ocenie), przesłanie formalnego wniosku z podstawą prawną i dołączenie do niego umowy, daje lepszą pozycję negocjacyjną, gdyż druga strona zdaje sobie sprawę, iż ma do czynienia z podmiotem znającym swoje prawa i potrafiącym je egzekwować. Przesłanie wniosku wraz z umową jest zalecane także z powodów dowodowych – łatwiej później wykazać przed UKE, czy dysponent nieruchomości zawarł umowę lub udzielił informacji w terminie zgodnym z ustawą, mając dowód doręczenia wniosku. Finalnie, przesłanie pisma przewodniego wraz z umową jest wyrazem profesjonalizmu Operatora.

Tyle o powodach; sam wzór jest efektem mojej pracy i kilkuletniego doświadczenia. Był wielokrotnie zmieniany i ulepszany, ten zamieszczony na blogu wydaje się być jak najbardziej uniwersalny, jednakże możesz go dostosować do swoich potrzeb. Wzór możesz pobrać i swobodnie go wykorzystywać, a także zmieniać i modyfikować. Znajdziesz go na stronie głównej bloga po lewej stronie tuż pod wyszukiwarką. Mam do Ciebie uprzejmą prośbę, jeżeli pobierzesz ten wzór zasubskrybuj proszę mojego bloga :). Nie jest to oczywiście wymagane, ale będzie mi niezmiernie miło jeżeli dasz suba ;). Będziesz też wtedy na bieżąco z wpisami na blogu.

Mam nadzieję. że wzór okaże się dla Ciebie przydatny i będzie Ci służył. Jeżeli masz do niego jakieś uwagi lub myślisz, że coś można by zmienić lub zrobić lepiej -zapraszam Cię do kontaktu. Pisz śmiało.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 606 342 353e-mail: m.ziolko@mz-legal.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/szerokopasmowa.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_189/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Michał Ziółko Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Michał Ziółko z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.ziolko@mz-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: