Michał Ziółko

radca prawny

Od lat interesuję się zagadnieniami prawnymi związanymi z rozwojem sieci szerokopasmowych i polskim rynkiem telekomunikacyjnym. Prowadzę kancelarię w Krakowie, obsługując małych i średnich przedsiębiorców, głównie z branży telekomunikacyjnej...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Zmiana rozporządzenia w sprawie planu działań przedsiębiorcy telekomunikacyjnego w sytuacjach szczególnych zagrożeń

Michał Ziółko26 lutego 2018Komentarze (0)

 

Rozporządzenie

Dzisiejszy krótki wpis poświęcę niedawnym zmianom rozporządzenia w sprawie planu działań przedsiębiorcy telekomunikacyjnego w sytuacjach szczególnych zagrożeń. Otóż w dniu 1 grudnia 2017 r. Prezes Rady Ministrów (jeszcze wtedy Beata Szydło), podpisała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie planu działań przedsiębiorcy telekomunikacyjnego w sytuacjach szczególnych zagrożeń.

Co się zmieniło?

Przede wszystkim znacząco zwiększy się liczba przedsiębiorców telekomunikacyjnych, zwolnionych z obowiązku sporządzenia planu działań na wypadek szczególnych zagrożeń. Takiemu obowiązkowi nie będzie podlegał przedsiębiorca telekomunikacyjny, którego roczne przychody z tytułu wykonywania działalności telekomunikacyjnej w poprzednim roku obrotowym były równe lub mniejsze od kwoty 4 milionów złotych. Zmiana wprowadza znaczące ułatwienia dla wielu przedsiębiorców telekomunikacyjnych, którzy od wejścia w życie rozporządzenia (28 grudnia 2017 r.) nie muszą już tworzyć i uzgadniać planów na wypadek zagrożenia.

Kolejnym ułatwieniem jest wprowadzenie możliwości przekazywania planów zarówno ministrowi właściwemu do spraw informatyzacji, jak i Prezesowi UKE w formie dokumentu elektronicznego. Dokument musi zostać opatrzony przez Przedsiębiorcę Telekomunikacyjnego kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

W mojej ocenie wprowadzone zmiany są krokiem w dobrą stronę. Sporządzanie i aktualizowanie planu działań jest mocno uciążliwe, a ich wartość w przypadku realnego zagrożenia wydaje się być dyskusyjna. Wobec czego wszelkie decyzje ustawodawcy zmniejszające ilość obowiązków nakładanych na przedsiębiorców telekomunikacyjnych należy uznać za pozytywne. Także wprowadzenie możliwości przekazania planu w formie dokumentu elektronicznego jest sporym ułatwieniem dla przedsiębiorców, którzy ze względu na swoje przychody nadal będą zobowiązani do sporządzania planów.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 606 342 353e-mail: m.ziolko@mz-legal.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/szerokopasmowa.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_189/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Michał Ziółko Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Michał Ziółko z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.ziolko@mz-legal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: